دسته
نظر سنجی
سایت های بیرجندی
لینکستان
لینکدونی
شرایط لینک
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 75535
تعداد نوشته ها : 224
تعداد نظرات : 89
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

شبکه خبری 24 (نیوز تونی فور) آفریقای جنوبی در خبری از هک شدن دو سایت اصلی اینترنتی متعلق به گروه القاعده و طرفداران این شبکه از شش هفته پیش تاکنون سخن گفت. 

به گزارش سرویس بین‌الملل «تابناک»، این شبکه خبری مدعی شد که یکی از این دو شبکه، کلا از کار افتاده و دیگری به مراجعه کنندگان این سایت پیام می‌دهد که به سایت جوکر (لطیفه‌گو) مراجعه کنید. 

این شبکه خبری افزود: این سایت‌ها که القاعده از آنها برای نشر پیام‌های جهادی خود استفاده می‌کرد، پس از تبریک هفتمین سالروز حوادث یازده سپتامبر، دیگر قابل دسترس نیستند. 

شبکه 24 آفریقای جنوبی می‌افزاید: سایت «الاخلاص» که سال‌های طولانی توسط اسامه بن لادن و معاونش ایمن الظواهری استفاده می‌شد، تا با آن پیام‌های جهادی‌شان را به طرفدارانشان در سراسر جهان ارسال دارند، اکنون هنگام مراجعه به این سایت، تنها با پیامی که می‌گوید: «به سایت تیم بذله‌گویان خوش آمدید» روبه‌رو می‌شوند و دیگر نمی‌توان هیچ گونه استفاده‌ای از آن کرد. 

این شبکه خبری مدعی شد که بسته شدن این دو سایت اصلی شبکه القاعده به میزان چشمگیری از ظرفیت و توانایی این گروه برای ارسال پیام‌هایشان به یکدیگر کاسته و هنوز معلوم نیست این سایت‌ها از سوی کدام سازمان و یا شخص بسته شده‌اند، زیرا تاکنون کسی مسئولیت آن را به عهده نگرفته است، اما گمان می‌رود که این کار از سوی هکرهای شیعه باشد، زیرا آنها القاعده را که یک گروه وهابی است، دشمن خود می‌شمارند. 

این شبکه خبری آفریقای جنوبی در پایان با آوردن این نکته که «چندی پیش، سایت العربیه که در دبی مستقر است، در یک پیام کوتاه اینترنتی به زبان انگلیسی و عربی در سایت مربوط به خود آورده بود که اگر از این به بعد، حملات شما ضد سایت‌های اینترنتی وابسته به مذهب اهل تشیع ادامه پیدا کند، هیچ کدام از سایت‌هایتان پس از آن، ایمن نخواهد بود»، تلاش کرده است تا این حرکت را به گروه‌های شیعی نسبت دهد. 

لازم به یادآوری است که در ماه سپتامبر سال جاری، بیش از ده سایت متعلق به شخصیت‌های مذهبی اهل تشیع، از جمله برخی مراجع ایرانی توسط گروهی از طرفداران مذهب وهابیت مورد حمله قرار گرفتند.


دسته ها : مطالب جالب
چهارشنبه سیزدهم 9 1387
X